Wielkość czcionki: A + A - Reset
Start AKTUALNOŚCI Pielgrzymka do Lichenia- 04.07.2015r
Pielgrzymka do Lichenia- 04.07.2015r Drukuj

Pielgrzymka  do  Lichenia-  04.07.2015rCałą sobotę trwała pielgrzymka do Lichenia , do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Pielgrzymkę zorganizował ks. Jan Wojciechowicz proboszcz parafii pw. Św. Łukasza Ewangelisty w Rui. Wzięli w niej udział mieszkańcy gminy Ruja. Pielgrzymi to w większości osoby dorosłe ,choć byli również przedstawiciele dzieci i młodzieży. Wyruszyliśmy w sobotę wczesnym rankiem.

Zaraz po wejściu do autokaru, swą podróż poleciliśmy w modlitwie Matce Bożej i Św. Krzysztofowi. W czasie podróży wspólne z ks. Janem odmówiliśmy Różaniec i śpiewaliśmy pieśni religijne.

W drodze do Lichenia zatrzymaliśmy się w lasku Grąblińskim. Las jak sama nazwa wskazuje znajduje się w Grąblinie, małej miejscowości,przy drodze z Konina do Lichenia. Miejsce to najbardziej znane jest z objawień się Matki Bożej Bolesnej. Wszyscy poszliśmy zobaczyć miejsce objawień Matki Bożej i Jej ślady pozostawione na kamieniu.

O godz. 12.00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Bazylice Licheńskiej. Ks. Jan Wojciechowicz odprawił Mszę Świętą koncelebrowaną w intencji nas pielgrzymujących i naszych rodzin.

W czasie Mszy Świętej raz jeszcze zawierzyliśmy się Matce Bożej w opiekę i prosiliśmy w naszych w intencjach, z jakimi przybyliśmy do Pani Licheńskiej, jak również dziękowaliśmy za bezpieczną podróż i możliwość skorzystania z pielgrzymki.

Po Mszy Świętej zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć i udaliśmy się na Golgotę, gdzie wspólnie z ks. Janem odprawiliśmy Drogę Krzyżową. Po zakończonej Drodze Krzyżowej, był czas wolny na indywidualne zwiedzanie Lichenia. Droga powrotna upłynęła w bardzo radosnej i serdecznej atmosferze, ze śpiewem na ustach i modlitwie. Na zakończenie pielgrzymki ks. Jan udzielił nam wszystkim pielgrzymującym błogosławieństwa bożego.

Dziękujemy za to, że mogliśmy polecić się w opiekę Matce Bożej Licheńskiej i złożyć w Jej matczyne dłonie swoje troski i kłopoty. Dziękujemy Ks. Proboszczowi za wspólne pielgrzymowanie i modlitwę.

Gabriela Garuch

 

Odwiedziny

mod_vvisit_counterDzisiaj7879
mod_vvisit_counterWczoraj23904
mod_vvisit_counterW tym tygodniu31783
mod_vvisit_counterW tym miesiącu71043
mod_vvisit_counterOd początku20166582